Davetiye Seçimi

En mutlu gününüz öncesinde konuklarınıza duyurmak istediğiniz ve bu mutlu gününüzde sizinle birlilkte olmasını istediğiniz kişilere vereceğiniz davetiye ile yapacağınız nişan, düğün veya kutlama öncesi, yapacağınız etkinlik ile ilgili bigi vermiş olursunuz. Bu sayede yapacağınız organizasyona gelmesini istediğiniz konuklarınızın belirlenen saat ve tarihte ilgili yerde olması sağlanır.

Davetiye seçerken özellikle düğün davetiyeleri için en az 2 ay öncesinden beğendiğiniz modele karar vermelisiniz. Çünkü davetiyenin basım ve hazırlanma aşaması vardır. Seçtiğini modelin üzerine kaligrafla isimler yazılır ve seçtiğiniz modele göre ya bir zarf veya şeffaf bir  jelatin içinde sunulur. Son zamanlarda artık bu sistem yenini daha değişik tasarımlara bırakmıştır. En ilginç şekilde hazırlanan bu modellerin sunuşuda bir o kadar farklı olmaktadır. Bazen üzeri mühürlü bazen ise duyuru kağıdı özelliğinde hazırlanabilmektedir. Her zaman kağıt üzerine olmayan bu modellemeler bazen şişe, kutu ve değişik desenli kalıplar içinde de konuklarınıza sunulabilmektedir. Yaptığını organizasyonun yerine göre konsept seçmeniz daha etkili olacaktır. 

Hazırlanan bu düğün davetiyesi modellerini yapacağınız düğün öncesinden en az 1 ay öncesinden konuklarınıza iletmeniz gerekir. Bu sayede düğünüze gelen kişiler ona göre programlarını yapmaları sağlanır. Bu neden ile zaman önemlidir. 

ankara davetiye